Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Słowo w sieci

Dziś do grupy czytającej tweety metropolity wrocławskiego dołączyła tysięczna osoba.

Abp Józef Kupny swoje konto na Twitterze założył 16 marca. Pisał wówczas, że - zgodnie z zaleceniem papieża Franciszka - wyrusza z Ewangelią w świat wirtualny, prosząc wszystkich o modlitwę, a jego rzecznik tłumaczył, że od początku posługi w archidiecezji wrocławskiej hierarcha wychodzi do ludzi i chce być blisko każdego człowieka. - Inicjatywa zatem, by mógł w ten sposób docierać do wiernych ze słowem Bożym, nie była dla nas wielkim zaskoczeniem, raczej konsekwencją tego, jaki jest i jaki model duszpasterzowania preferuje - mówił ks. Rafał Kowalski.

Po 5 miesiącach obecności na popularnym portalu społecznościowym i opublikowaniu 146 tweetów do grona obserwujących profil metropolity wrocławskiego dołączyła tysięczna osoba. Wśród czytających wpisy abp. Kupnego są m.in.: dziennikarze, politycy, osoby duchowne oraz przedstawiciele życia konsekrowanego. Tematyka tweetów oscyluje wokół tekstów Pisma Świętego czytanych danego dnia.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma