Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowy rektor PWT rozpoczął urzędowanie

Stolica Apostolska zatwierdziła wybór nowego rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego z 29 maja br. Tym samym dziś (1 września) swoją kadencję na tym stanowisku rozpoczyna ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec.

Z księdzem profesorem przez najbliższe cztery lata współpracować będą prorektorzy: ds. studenckich o. prof. PWT dr hab. Jerzy Tupikowski CMF, ds. naukowo-dydaktycznych ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz oraz ds. promocji i współpracy z zagranicą ks. prof. PWT dr hab. Sławomir Stasiak.

Ks. prof. Wołyniec do rozpoczynającej się dziś kadencji podchodzi z pokorą, ale pełen zapału: – Widzę to w perspektywie Bożej woli. Wiem, że urząd rektora to niełatwy urząd do pełnienia, ale ufam Panu Bogu. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom za to zaufanie i zapewniam, że będę się starał wypełniać te obowiązki jak najlepiej z pomocą Bożą.

Nowy rektor PWT pochodzi z Oławy. Święcenia kapłańskie przyjął we Wrocławiu w 1985 roku. Studiował w stolicy Dolnego Śląska, a także w Rzymie – na Papieskiej Uczelni Ateneum Świętego Krzyża, którą ukończył obroną pracy doktorskiej z teologii systematycznej. 1 lutego 2006 roku, na wniosek Senackiej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Pracowników Naukowych otrzymał stanowisko profesora nadzwyczajnego w Instytucie Teologii Systematycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Uchwałą Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów 30 stycznia 2012 roku i dekretem 21 maja 2012 roku Wielkiego Kanclerza PWT we Wrocławiu ks. abp. Mariana Gołębiewskiego z upoważnienia Rady Naukowej KEP przyjął naukowy tytuł profesora (profesor zwyczajny). Od roku 2011 pełni funkcję Prezesa Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce. Od lat związany jest z Papieskim Wydziałem Teologicznym: w latach 2004-2007 pełnił funkcję prorektora Uczelni, obecnie jest dyrektorem Instytutu Teologii Systematycznej, dyrektorem Podyplomowych Studiów Psychoterapii oraz opiekunem naukowym Podyplomowych Studiów Teologii na PWT.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama