Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wyprawka dla żaczka

W całej archidiecezji wrocławskiej przygotowano ok. 1000 wypełnionych tornistrów. Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, pobłogosławił 1 września tornistry z wyprawką. To element wsparcia rodzin z wrocławskiej diecezji.

Od początku swojej działalności przez 25 lat Caritas Archidiecezji Wrocławskiej co roku wspiera dzieci i młodzież przygotowując dla nich szkolną wyprawkę. Dzieci z rodzicami, które dziś przyszły do siedziby wrocławskiej Caritas, otrzymały tornistry z wyprawką.  

W każdym plecaku znalazły się  wyposażone piórniki, 10 zeszytów, bloki rysunkowe, zestawy kredek i plastelina dla najmłodszych - wszystko to, co musi się znaleźć w uczniowskiej teczce. Z najmłodszymi spotkał się abp Józef Kupny, który pobłogosławił tornistry. Rozpoczynającym rok szkolny uczniom życzył, by rozwijali swoje intelektualne możliwości, by dobrze przygotowali się do czekających ich kiedyś w życiu zadań i obowiązków.

Dzięki publicznym zbiórkom, prowadzonym m. in. w sklepach Auchan i Carrefour, a także indywidualnym ofiarodawcom uda się przygotować w sumie około 1000 tornistrów dla dzieci.

- W ostatnich dniach przychodziło sporo osób, które przynosiły do naszego biura zeszyty, linijki a nawet w pełni wyposażone plecaki, przeznaczone dla potrzebujących - podkreśla Krzysztof Dembski, koordynator akcji „Wyprawka dla żaczka”. Za pośrednictwem parafialnych  zespołów Caritas trafią one do rodzin dla których przygotowanie dobrze wyposażonego tornistra jest dużym wyzwaniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama