Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pielgrzymka po sutannę

Klerycy III roku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu po tygodniowym marszu dotarli do Częstochowy.

Z Wrocławia wyszli 26 sierpnia. Po drodze zatrzymywali się na noclegi u rodzin w zaprzyjaźnionych parafiach. Elżbieta Chorwat z Domaszowic kleryków przyjmuje w swoim domu już od kilku lat.

- Odwiedziny za każdym razem są dla nas okazją do rozmów, a czasami także i śpiewów przy gitarze. Oprócz miłych wspomnień owocem pobytu kleryków są także kartki pocztowe z Jasnej Góry z podziękowaniami za gościnę oraz kartki świąteczne - mówi pani Elżbieta. Goście mogą liczyć nie tylko na nocleg i pogawędkę, ale także na pyszny posiłek.

W tym roku do rąk gospodarzy i proboszczów w odwiedzanych parafiach trafiły pamiątkowe kubki pielgrzymkowe z wizerunkiem św. Piusa X, który jest partonem wrocławskiego „Domu ziarna”. Wizyty alumnów są zawsze okazją do wspólnej modlitwy w kościele, podczas której wraz z księżmi proboszczami powierzają Panu Bogu intencje goszczących ich parafian.

Ostatnim punktem pielgrzymowania była Msza św. 3 września w Kaplicy Cudownego Obrazu w jasnogórskim sanktuarium, której przewodniczył ks. Artur Szela, prefekt MWSD.

Organizowana co roku pielgrzymka wpisuje się w cykl przygotowań do uroczystości obłóczyn, podczas której alumni III roku otrzymują prawo noszenia stroju duchownego - sutanny. Od 8 grudnia, w którym to dniu Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 16 kandydatów do kapłaństwa zostanie zobowiązanych do dawania świadectwa o Chrystusie także strojem.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma