Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ukraińcy prześcignęli wszystkich

1000 zawodników w biegu głównym i blisko 1300 w biegach przedszkolaków i młodzików pokonywało różnej długości trasy wzdłuż ulicy Na Grobli. Radosna impreza zakończyła dolnośląskie obchody 34. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".

Jak podkreślają organizatorzy, względy organizacyjne i bezpieczeństwa nie pozwalają zwiększyć ilość biegaczy, ale pytania o możliwość uczestnictwa padały jeszcze na 10 minut przed rozpoczęciem rywalizacji.

Wielu nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów z podopiecznymi poświęciło sobotnie przedpołudnie, aby dopingować dziewczynki i chłopców, którzy podzieleni wg kategorii wiekowych przybyli tłumnie na miejsce startu. Doping rodziców - najgorętszych kibiców - wola walki i sportowe współzawodnictwo dały się odczuć w tej części miasta. Wszyscy uczestnicy oprócz specjalnych numerów startowych dostali pamiątkowe medale. Dla 7-letniego Kuby z Wrocławia był to pierwsze w życiu trofeum i obiecał, że zawiśnie w jego pokoju nad łóżkiem.

W biegu głównym, oprócz nagród dla najszybszego sportowca, przewidziano wyróżnienia w kategorii kobiet, a także dla najlepszych biegaczy z NSZZ "Solidarność". Po raz pierwszy, do tego z numerem 1, wystartował we Wrocławiu przewodniczący związku Piotr Duda. Po raz kolejny w sportowej rywalizacji brał udział senator Jarosław Obremski wraz z żoną Martą. W gronie zawodników dało się zauważyć spore grupy sportowców, dziennikarzy i wojskowych. Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Aleksander Kuzmiahor z Ukrainy. Wśród kobiet najszybciej pobiegła także pochodząca z Ukrainy Natalia Batrak.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma