Nowy numer 48/2020 Archiwum

Męskie granie dla Grzegorza

We wrocławskim Imparcie 8 września było głośno, było pięknie, było owocnie. Luxtorpeda, Mrozu, Piotr Baron z synami oraz inni artyści wsparli swoimi talentami akcję zbierania funduszy na nowoczesną protezę nogi dla Grzegorza Polakiewicza.

W trakcie koncertu "Dali nogę" odbyła się aukcja prowadzona przez Krzysztofa Ziemca. Zebrano kilka tysięcy złotych.

Podczas wielogodzinnej imprezy wymyślonej przez wrocławskiego saksofonistę Piotra Barona i wyreżyserowanej przez Konrada Imielę najważniejsza była chęć pomocy człowiekowi, znanemu w wielu środowiskach. Aktorzy, muzycy różnej ekspresji, ludzie z Centrum Jana Pawła II i wrocławianie mówią o nim - Boży człowiek.

Siedząca na widownie Małgorzata wspomina, że nie mogła uwierzyć, iż Grzegorz walczy z cukrzycą i w wyniku powikłań i słabej opieki medycznej musiano amputować mu nogę. Człowiek, który od lat ewangelizuje, dzieli się swoją wiarą, sam obecnie potrzebuje pomocy. Dzięki wrocławskiemu koncertowi ją otrzymał. Jak podkreślił Konrad Imiela, każda złotówka z biletów i aukcji trafi na specjalne konto Grzegorza Polakiewicza. Zaznaczył, że muzycy, artyści i obsługa techniczna poświęcili swój czas, aby wesprzeć słynącego z optymizmu człowieka.

Akcja zbierania pieniędzy ciągle trwa. Wszyscy chętni mogą się w nią włączyć wpłacając dowolną kwotę na konto: Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki. Numer rachunku: 65 1020 1042 0000 8602 0187 3256, Bank PKO BP Oddział 4 w Warszawie z dopiskiem: Grzegorz Polakiewicz.

Dzięki takiemu wsparciu Grzegorz będzie mógł spełnić swoje marzenie. Korzystając z nowoczesnej protezy stopy - a nie kul inwalidzkich - pragnie udać się z jakubowym szlakiem z pieszą pielgrzymką do Santiago de Compostela.

Koncert honorowym patronatem objął prezydent Rafał Dutkiewicz, a medialnie wydarzenie wsparł Gość Wrocławski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama