Nowy numer 33/2018 Archiwum

Z Biblią w kieszeni

Przekazanie wiernym kieszonkowego wydania Ewangelii wg św. Mateusza to jedna z inicjatyw, jakie mają być realizowane w archidiecezji wrocławskiej w nowym roku duszpasterskim.

Decyzję o przygotowaniu specjalnego wydania tekstu autorstwa św. Mateusza i przekazania go wszystkim wiernym podjął abp Józef Kupny w związku z tematem nowego roku duszpasterskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” oraz powtarzaną kilkakrotnie zachętą papieża Franciszka, by chrześcijanie nosili przy sobie w kieszeni lub w torebce małą Ewangelię i czytali w dowolnej chwili jej krótki fragment. - Temat zbliżającego się roku duszpasterskiego zachęca do wiary w Ewangelię - tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej, dodając, że czytanie Biblii daje nie tylko możliwość lepszego poznania tekstu świętego, ale przede wszystkim otwiera na słuchanie Boga, który mówi do człowieka przez słowa zawarte w Piśmie Świętym.  

Kieszonkowe egzemplarze Biblii trafią do parafii w listopadzie, tak by z początkiem Adwentu mogły być przekazane wiernym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma