Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kardynał na ekranie

Zakończyły się trwające od wiosny ubiegłego roku prace nad filmem dokumentalnym pt. "Gulbinowicz". 22 września w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się uroczysty pokaz z udziałem metropolity-seniora archidiecezji wrocławskiej kard. Henryka Gulbinowicza.

To prawie godzinny obraz w reżyserii Jolanty Krysowatej i Krzysztofa Kunerta, który - jak mówią twórcy filmu - ma pokazać, kim jest człowiek, który zmienił Dolny Śląsk. W czasie prac ekipa filmowa odwiedzała wraz z księdzem kardynałem miejsca szczególnie mu bliskie, m.in. Wilno, Białystok czy Watykan.  

Autorem muzyki do filmu jest Michał Lorenc, producentami - Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek; ci sami, którzy wyprodukowali film o wrocławskiej "Solidarności 80 milionów".

Film będzie wyświetlany w następujących terminach:
od 26.09 - DCF Wrocław
26-30.09 - Odra Brzeg Dolny
3-9.10 - Apollo Wałbrzych
3-9.10 - Piast Legnica
3-9.10 - Lot Jelenia Góra
3-9.10 - Jubilat Głogów

Gulbinowicz - Zwiastun
mediabrigadepl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma