Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ulicami z Dorotą i Stanisławem

Dziś procesja z relikwiami świętych. To dziękczynienie za ocalenie Wrocławia od kataklizmów.

Historia procesji z relikwiami św. Doroty i św. Stanisława sięga 1997 r., gdy Wrocław nawiedziła tzw. powódź tysiąclecia.

Od tamtej pory każdego roku mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska dziękują za ocalenie od kolejnych katastrof i proszą o potrzebne łaski dla miasta, jego władz i mieszkańców.

- Wiele osób nie chce dostrzec, że brak tego kataklizmu jest owocem naszej modlitwy - zaznacza dyrektor wydziału duszpasterskiego wrocławskiej kurii, ks. Marian Biskup.

Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, w zaproszeniu skierowanym do archidiecezjan napisał, że "uczestnicząc w procesji czujemy się członkami większej wspólnoty. Jednocześnie przyczyniamy się do budowania Kościoła, a także wyznajemy publicznie wiarę w Jezusa Chrystusa".

Tegoroczna procesja rozpocznie się 21 września o 16.00 w kościele św. Elżbiety w rynku (w kościele garnizonowym).

Uczestnicy przejdą do kościoła św. Doroty, św. Stanisława i św. Wacława na ul. Świdnickiej, gdzie abp J. Kupny będzie przewodniczył Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma