GN 42/2020 Archiwum

Młody i czerwony Ostrów

Ostrów Tumski pokraśniał. 250 członków Szkolnych Kół Caritas, ubranych w czerwone koszulki przemaszerowało przez historyczne centrum Wrocławia. W sobotę, 20 września, spotkali się na V Diecezjalnym Zjedzie Szkolnych Kół Caritas.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele NMP na Piasku. Tam każdemu wręczono pieniążek Caritas. - To symbol talentu, jaki każdy z Was otrzymał za darmo od Boga - tłumaczył w homilii ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Po Eucharystii nastąpił radosny przemarsz młodych wolontariuszy, któremu towarzyszyła muzyka orkiestry OSP Domaniów, oklaski oraz zdziwione tym młodzieńczym entuzjazmem spojrzenia przechodniów i turystów.

Energię i zapał dzieci - dodatkowo wzmocnione poczęstunkiem - wykorzystali członkowie załogi "Oławy" - statku żeglugi śródlądowej. Przeprowadzili oni szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na wodzie, opowiadali o swoim statku i odpowiadali na dociekliwe pytania dzieci. A potem zabrali młodych adeptów żeglarstwa na malowniczą wycieczkę po Odrze. Dla wielu dzieci był to pierwszy w życiu rejs.

Młody i czerwony Ostrów   Podczas Mszy św. młodzi wolontariusze otrzymali monety symbolizujące ich talenty Archiwum Caritas Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje m. in. jubileuszową krzyżówkę. Dzieci musiały się zmierzyć z 25 pytaniami, a każda odpowiedź była nagradzana: książkami, łakociami i gadżetami.

Z uczestnikami jubileuszowego zjazdu spotkał się również abp Józef Kupny. Metropolita mówił o radości wspólnego świętowania, gdy serce przepełnia pragnienie dobra, a oczy patrzą z miłosierną miłością na drugiego człowieka.

Arcybiskup wyraził swoje uznanie dla dzieł miłosierdzia podejmowanych przez młodych i rozdał pamiątkowe obrazki.

Natomiast młodzież zaśpiewała specjalnie ułożoną na ten dzień dla abp. Kupnego piosenkę.

Dzieci otrzymały również błogosławieństwo dla swojej posługi, którą pełnią wśród potrzebujących wsparcia rówieśników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama