Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Młody i czerwony Ostrów

Ostrów Tumski pokraśniał. 250 członków Szkolnych Kół Caritas, ubranych w czerwone koszulki przemaszerowało przez historyczne centrum Wrocławia. W sobotę, 20 września, spotkali się na V Diecezjalnym Zjedzie Szkolnych Kół Caritas.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele NMP na Piasku. Tam każdemu wręczono pieniążek Caritas. - To symbol talentu, jaki każdy z Was otrzymał za darmo od Boga - tłumaczył w homilii ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Po Eucharystii nastąpił radosny przemarsz młodych wolontariuszy, któremu towarzyszyła muzyka orkiestry OSP Domaniów, oklaski oraz zdziwione tym młodzieńczym entuzjazmem spojrzenia przechodniów i turystów.

Energię i zapał dzieci - dodatkowo wzmocnione poczęstunkiem - wykorzystali członkowie załogi "Oławy" - statku żeglugi śródlądowej. Przeprowadzili oni szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na wodzie, opowiadali o swoim statku i odpowiadali na dociekliwe pytania dzieci. A potem zabrali młodych adeptów żeglarstwa na malowniczą wycieczkę po Odrze. Dla wielu dzieci był to pierwszy w życiu rejs.

Podczas Mszy św. młodzi wolontariusze otrzymali monety symbolizujące ich talenty   Podczas Mszy św. młodzi wolontariusze otrzymali monety symbolizujące ich talenty Archiwum Caritas Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje m. in. jubileuszową krzyżówkę. Dzieci musiały się zmierzyć z 25 pytaniami, a każda odpowiedź była nagradzana: książkami, łakociami i gadżetami.

Z uczestnikami jubileuszowego zjazdu spotkał się również abp Józef Kupny. Metropolita mówił o radości wspólnego świętowania, gdy serce przepełnia pragnienie dobra, a oczy patrzą z miłosierną miłością na drugiego człowieka.

Arcybiskup wyraził swoje uznanie dla dzieł miłosierdzia podejmowanych przez młodych i rozdał pamiątkowe obrazki.

Natomiast młodzież zaśpiewała specjalnie ułożoną na ten dzień dla abp. Kupnego piosenkę.

Dzieci otrzymały również błogosławieństwo dla swojej posługi, którą pełnią wśród potrzebujących wsparcia rówieśników.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma