Nowy numer 28/2018 Archiwum

Radość od krypty po czubki drzew

XIII Spotkanie z Poezją i Piosenką Religijną na Świętym Wzgórzu odbyło się na Osobowicach 21 września.

Dzieci ze SP nr 21 na scenie   Dzieci ze SP nr 21 na scenie Agata Combik /Foto Gość

 

 

 

 

 

 

 

 

Tym razem gwiazdą spotkania był Jan Budziaszek z zespołu „Skaldowie”; z gitarą w ręce towarzyszył mu Janusz Saługa.

Uczestnicy spotkania mogli posłuchać także „Iskierek 21” ze SP nr 21, scholi „Klakierki” oraz Oli Romanowskiej grającej na saksofonie. - To okazja, by zwiedzić wszystkie zakątki Świętego Wzgórza - mówi główna organizatorka spotkania, Krystyna Wilczyńska. - Odwiedzić kaplicę z cudowną figurką Matki Bożej Osobowickiej, do której zresztą pielgrzymuje coraz więcej różnych grup z Wrocławia; zajrzeć do krypty, gdzie pochowany jest J. G. Korn - fundator kaplicy, obejrzeć wystawę poświęconą historii tego miejsca. Od niedawna w krypcie znajduje się piękny, odrestaurowany krzyż. Pochodzi z XIX w., prawdopodobnie z terenu przy kaplicy.

Były kiełbaski, ciasta i chrupiące jabłka   Były kiełbaski, ciasta i chrupiące jabłka Agata Combik /Foto Gość Kaplica z cudowną figurką Matki Bożej   Kaplica z cudowną figurką Matki Bożej Agata Combik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma