Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koronka w Kamiennej

53 osoby z miejscowości Kamienna koło Namysłowa wzięło udział w modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedzielę 28 września.

Koronka w Kamiennej   O 15.00 na rondzie im. Jana Pawła II zgromadziły się całe rodziny Ewa Wolska - To naprawdę spora grupa, zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę, że w naszej miejscowości mieszka zaledwie 120 rodzin - zauważa koordynatorka akcji Elżbieta Wodzianna, katechetka w namysłowskim Gimnazjum nr 2.

Na zaproszenie Rady Kościelnej odpowiedziały osoby w różnym wieku. O 15.00 na rondzie im. Jana Pawła II zgromadziły się całe rodziny.

Pierwsza Koronka na ulicach miast odbyła się 28 września 2008 r., w dniu beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej, za której pośrednictwem świat otrzymał wezwanie do wytężonej modlitwy o Miłosierdzie Boże. Akcja miała miejsce w Łodzi - mieście, którego patronką jest sekretarka Bożego Miłosierdzia. Zespół organizujący akcję przyjął nazwę Iskra Bożego Miłosierdzia. Tworzą go osoby z  Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wraz z jezuitą o. Remigiuszem Recławem.

Akcja ma charakter międzynarodowy. W tym roku modlono się w Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, we Francji, na Haiti, w Hiszpanii, Islandii, Kanadzie, Niemczech, RPA, USA, Szwecji, na Ukrainie, we Włoszech i w Polsce. Również papież Franciszek błogosławił dziełu i łączył się w modlitwie ze wszystkimi odmawiającymi Koronkę na ulicach. W tym roku szczególnie powierzano Bogu sprawy prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie oraz pokoju na Ukrainie.

Mieszkańcy Kamiennej po raz pierwszy wzięli udział w ogólnoświatowej modlitwie. W związku z dużym zainteresowaniem akcją jej organizatorzy zamierzają zaprosić mieszkańców parafii do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama