Nowy numer 42/2019 Archiwum

W męskim gronie

W ostatni weekend września w Warszawie odbyło się spotkanie liderów grup Mężczyzn św. Józefa.

Jego organizatorem był krakowski ośrodek MsJ. Do Warszawy zjechali lokalni liderzy męskich grup modlitewnych z większych i mniejszych miast (Kraków, Warszawa, Wrocław, Jaworzno, Wołczyn, Lubin, Tarnów) oraz mniejszych miejscowości. Z Wrocławia pojechała grupa sześciu osób.

- Czas dzielenia pokazał nam bogactwo pomysłów męskich serc. Zakładanie i prowadzenie kolejnych grup modlitewnych, budowanie męskich relacji dzięki systematycznym spotkaniom, trud i modlitwa ofiarowana w czyjeś potrzebie, poranne wyjścia na wschód słońca, pielgrzymki rowerowe, w tym także z udziałem niepełnosprawnych - to wszystko stanowi wielką wartość - przekonuje Mariusz Trębicki z Wrocławia. Do ciekawych inicjatyw należą także "biegi intencyjne" czyli pokonanie określonego dystansu jako modlitwa w określonej sprawie.

Z liderami spotkał się także Donald Turbit, fundator MsJ. - Czas jest krótki, a piekło jest realnym miejscem, które szeroko otwiera swoje bramy. Nie zatrzymujmy prawdy o Chrystusie dla siebie, dzielmy się zbawieniem z innymi. Naszym domem jest niebo, do którego możemy trafić tylko przez Jezusa Chrystusa - zachęcał. Z kolei mówiąc o przywództwie D. Turbit podkreślił, że Kościół i świat potrzebują zanurzonych w autorytecie Boga mężczyzn, którzy sami będąc prowadzeni są zdolni do kierowania innymi.

Więcej o wrocławskiej wspólnocie MsJ można przeczytać tutaj.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL