GN 43/2020 Archiwum

Koncertowy Skarbimierz

Wybitna skrzypaczka Anzhela Prykhodko oraz wirtuoz akordeonu Myron Czerepanyn wystąpili w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu koło Brzegu.

Publiczność zgromadzona w kościele parafialnym w niedzielny wieczór, 29 września, miała okazję odbyć podróż do świata muzycznych stylów - od muzyki klasycznej, poprzez twórczość ludową aż po utwory taneczne.

Zespół goszczący w Skarbimierzu powstał w 2000 roku z inicjatywy pracowników Instytutu Sztuki Przykarpatskiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Ivano-Frankiwsku (dawniej Stanisławów) w Zachodniej Ukrainie. Tworzący go muzycy są docenianymi w kraju i poza granicami Ukrainy laureatami wielu międzynarodowych konkursów i festiwali. Duet prezentował swój kunszt wykonawczy w wielu miastach Ukrainy, a także we Francji, w Rosji, na Węgrzech i Litwie oraz w Polsce.

- Dzięki otwartości ks. Stanisława Grzechynki, proboszcza tutejszej wspólnoty, koncerty muzyczne wpisały się już na stałe w życie naszej świątyni - mówi Andrzej Sowa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, współorganizator wydarzenia. Oprócz artystów zawodowych swoje umiejętności regularnie prezentuje także parafialny chór Cantate Domino oraz inni wykonawcy.

Organizatorzy zapraszają na kolejną muzyczną ucztę, która odbędzie się 17 października. Tym razem skarbimierska świątynia pozwoli publiczności na podróż w czasie, gdyż po raz pierwszy zagości w niej organizowany już kolejny raz festiwal muzyki dawnej Europa Consociata Festiwal. O 18.30 będzie można usłyszeć utwory Vivaldiego, Zelenki i innych, w ramach koncertu zatytułowanego "Wirtuozi na dworze polskiego króla".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama