Nowy numer 44/2020 Archiwum

World Games 2017 ma wsparcie

Porozumienie w sprawie organizacji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 Wrocław podpisali 2 października minister sportu i turystyki, prezes PKOL oraz prezydent Wrocławia.

W trakcie uroczystości zorganizowanej w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie zawarte zostały dwa porozumienia. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podpisał je w imieniu gminy Wrocław z ministrem sportu i turystyki Andrzejem Biernatem i z Andrzejem Kraśnickim, prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To początek współpracy przy organizacji igrzysk The World Games 2017, w ramach której zarówno ministerstwo, jak i komitet obejmą wydarzenie patronatem.

- The World Games to największa międzynarodowa impreza w ostatnim 20-leciu wydarzeń sportowych Polski. Musimy zebrać wszystkie siły i dołożyć wszelkich starań, by tak jak dotychczasowe imprezy, które odbywały się w Polsce (np. UEFA EURO 2012 czy Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn) ta impreza była naszą wizytówką. The World Games zaufał Polsce, zaufał Wrocławiowi, a znając prezydenta Wrocławia, wierzę, że wszystko bardzo dobrze się uda - podkreślił po uroczystości Andrzej Biernat.

- Ze strony PKOl płynie zapewnienie organizacyjne, że wspólnymi siłami przygotujemy imprezę na najwyższym poziomie. Zapewniamy także, że dołożymy wszelkich starań do tego, aby polskie reprezentacje na TWG mogły się do nich jak najlepiej przygotować, a później dobrze na nich wypaść - powiedział prezes PKOl.

W szerszej perspektywie współdziałanie komitetu olimpijskiego z gminą obejmować będzie takie obszary, jak rozwój sportu, upowszechnianie zasad olimpizmu czy promocja Polski i Wrocławia jako gospodarza nadchodzącej imprezy. Porozumienie z ministerstwem dotyczy natomiast sfer związanych z infrastrukturą, organizacją, przygotowaniem polskiej reprezentacji, propagowaniem kultury fizycznej oraz promocją kraju i miasta gospodarza. Ponadto w celach promocyjnych strony będą mogły korzystać ze swoich logotypów.

- W Polsce zmienia się charakter podejścia do sportu. Coraz więcej osób go uprawia. Dlatego dzięki The World Games będziemy mogli wpisać się w ten trend. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu uda się polepszyć stan infrastruktury, np. basenu przy ul. Wejherowskiej oraz Stadionu Olimpijskiego, które po igrzyskach będą służyć mieszkańcom - powiedział Rafał Dutkiewicz.

W efekcie uzgodnień podjętych przez wszystkie strony stolica Dolnego Śląska otrzymuje oficjalne wsparcie centralnych instytucji bezpośrednio zainteresowanych TWG 2017. Czwartkowe porozumienie stanowi przy tym kolejny etap przygotowań do wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama