Nowy numer 29/2019 Archiwum

Mężczyźni wyzwoleni

50 mężczyzn z Dolnego Śląska spędziło na modlitwie i słuchaniu słowa Bożego piątkowy wieczór i całą sobotę. Przeżyli "Dzień odnowy duchowej", który poprowadził dla nich o. Andrzej Smołka, sercanin.

- Mężczyźni św. Józefa są błogosławieństwem dla Kościoła. Obecni są w wielu krajach, ale - dzięki Bogu - od pewnego czasu działają także i w Polsce - zauważa zakonnik. Kapłan z uznaniem wyraża się o ich zaangażowaniu w pogłębianie więzi z Jezusem. - Dzięki wspólnotom takim, jak ta działająca we Wrocławiu, w naszym, określanym nieraz mianem „żeńsko-katolickiego”, Kościele panowie są zapraszani do tego, aby stawać się liderami nie tylko w sprawach materialnych, ale także w życiu religijnym swoich rodzin - podkreśla. O. Andrzej z Mężczyznami św. Józefa spotyka się regularnie, wspierając działania ich duszpasterza ks. Piotra Wiśniowskiego.

Podczas jednej z sobotnich konferencji uczestnicy wyjazdu wraz z o. Smołką rozważali zagadnienie chrześcijańskiej wolności, o której mówił apostoł Paweł w Liście do Galatów. - Musimy uważać, aby nie obciążać naszej relacji z Panem Bogiem dodatkowymi i niepotrzebnymi obostrzeniami, na podobieństwo dziesiątków przepisów religii mojżeszowej - przestrzegał duszpasterz. Kapłan poświęcił również sporo miejsca wyjaśnieniu sensu modlitwy różańcowej. Zauważył, że jest ona bardzo wymagająca, ale jednocześnie pozwala zbliżyć się do Boga poprzez rozważanie poszczególnych tajemnic. - Jak zareagowałbyś, gdyby to tobie objawił się anioł? - pytał, podając przykładowy sposób, w jaki modlący się może medytować konkretne wydarzenia z życia Maryi i Jezusa.

Mimo że - zgodnie z założeniem organizatorów - czas spędzony w Zagórzu Śląskim wypełniony był głównie modlitwą, nie zabrakło czasu na dobry film, męskie rozmowy czy spacer w pięknej okolicy.

- Nasze spotkania, zarówno wyjazdowe, jak i te organizowane w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4, są otwarte dla wszystkich mężczyzn - zaznacza Mariusz Trębicki, uczestnik wyjazdu.

Więcej o wrocławskiej wspólnocie Mężczyzn św. Józefa można przeczytać tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL