Nowy numer 44/2020 Archiwum

Członkowie 4 wyznań pomodlą się razem

Marsz i modlitwa w obronie chrześcijan i wyznawców innych religii prześladowanych na terenie pogrążonej w wojnie domowej Syrii i Iraku odbędzie się we Wrocławiu 12 października.

Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” – wraz z Gminą Wyznaniową Żydowską, parafią rzymskokatolicką pw. św. Mikołaja, parafią ewangelicko-augsburską Opatrzności Bożej i parafią prawosławną Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy zapraszają na organizowany w niedzielę 12 października marsz w obronie prześladowanych z powodów religijnych w Syrii i Iraku – chrześcijan, muzułmanów, jazydów i innych wspólnot religijnych.

„Na naszych oczach fanatycy Państwa Islamskiego mordują brutalnie tysiące niewinnych ludzi, giną też unikalne kultury z ich wielkim dorobkiem materialnym  i duchowym – tłumaczy Zarząd Fundacji „Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań”. – Chcemy zaprotestować przeciw prześladowaniom i  modlić się za ich ofiary. Zapraszamy do udziału w marszu, aby pokazać światu, że nie jesteśmy obojętni na los ludzi z odległych krajów bez względu na ich wyznanie.

Niedzielny marsz rozpocznie się o 15.30. na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem, skieruje się ulicą Włodkowica w stronę pl. Jana Pawła II, na wysokości ul. św. Antoniego dołączą do niego ojcowie paulini wraz z parafianami. Dalej uczestnicy udadzą się na ul. Ruską, gdzie dołączy do nich parafia prawosławna, a dalej na ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie dołączą członkowie parafii ewangelicko-augsburskiej. Marsz przejdzie obok Pałacu Królewskiego-Muzeum Miejskiego, ulicą Gepperta do rynku i dalej na plac przed kościołem św. Elżbiety, gdzie ok. 16.30 zostaną odmówione modlitwy w czterech obrządkach w intencji prześladowanych przez bojowników Państwa Islamskiego chrześcijan, wyznawców innych religii i niewierzących.

___________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama