GN 43/2020 Archiwum

Do Wrocławia w drodze na Yamoussoukro

Kolejny ołtarz adoracji autorstwa Mariusza Drapikowskiego - "Dar miłości i pokoju” - będzie przebywać w Stolicy Dolnego Śląska Od 1.12 a do 7.01.

Od kilku lat Mariusz Drapikowski razem z synem Kamilem oraz przyjacielem Piotrem Ciołkiewiczem, prezesem Stowarzyszenia Communità Regina della Pace, realizują dzieło "12 gwiazd w koronie Matki Bożej". To projekt utworzenia dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie.

Materialnym znakiem duchowego dzieła są ołtarze adoracji wykonane z bursztynu, złota i srebra. Pierwszy ołtarz adoracji trafił do Jerozolimy. Kolejna "gwiazda", pobłogosławiona przez papieża Benedykta XVI, kilka miesięcy temu stanęła w miejscowości Oziornoje w Kazachstanie. Teraz przyszedł czas na Wybrzeże Kości Słoniowej. Ołtarz "Donum Caritas et Pax", czyli "Dar miłości i pokoju", za kilka miesięcy przybędzie do bazyliki w Yamoussoukro.

Głównym tematem "Donum Caritas et Pax”  jest Całun Turyński.

- Kontemplując całun zanurzony w krysztale, widzimy mękę Jezusa, ale za nią dostrzegamy Jego zmartwychwstanie, zwycięstwo życia i miłości; światło, a nie mrok - wyjaśnia pan Mariusz. W centrum ołtarza artyści umieścili postać Maryi. Pieta przyobleczona jest we fragment płótna i tuli do siebie Eucharystię. - Matka Boża przemawia tym gestem do każdego z nas: "Mój Syn nie umarł, ale zmartwychwstał. Przyjdźcie do Niego i zawierzcie Mu swoje troski" - tłumaczy Kamil Drapikowski, artysta-rzeźbiarz.  

Zanim wyjątkowe dzieło trafi na Wybrzeże Kości Słoniowej, odbędzie peregrynację po licznych kościołach w Polsce i za granicą. Podobnie jak poprzedni ołtarz adoracji - "Gwiazda Kazachstanu” - tak i ten ma przybyć również do Wrocławia, do kościoła ojców paulinów.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama