Nowy numer 44/2020 Archiwum

Koniec "Embarga"

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przez kilka dni rozprowadzała wśród placówek pomocowych ponad 40 ton jabłek i marchewek z akcji "Embargo". 8 października zakończono i podsumowano akcję.

Wrocławska Caritas przyjęła i rozdysponowała 20 280 kg jabłek i 21 ton marchewki. Owocowo warzywna pomoc trafiła do 39 placówek w tym 24 parafii, które rozdadzą je potrzebującym.

Produkty pochodzą od polskich rolników, dla których wprowadzone przez Federację Rosyjską ograniczenia na import owoców i warzyw stworzyło bardzo trudną sytuację. Caritas Polska włączyła się w akację "Embargo", w ramach której m.in. sadownicy, przekazując swoje produkty rolno-spożywcze mogą liczyć na rekompensatę z Agencji Rynku Rolnego.

Akcja w konkretny sposób służy więc dobremu zagospodarowaniu żywności oraz wspiera rolników. Nie można sobie pozwolić, by polskie owoce i warzywa zostały zmarnowane, podczas gdy obok żyją ludzie, których nie stać na codzienny posiłek.

Rolnicy mogą zgłosić się do Caritas Polska, która następnie wskazuje jeden z 44 magazynów, do których należy dostarczyć płody rolne. Przy odbiorze produktów obecni są przedstawiciele inspekcji jakości handlowej, którzy potwierdzają, że produkt nadaje się do spożycia i jest dobrej jakości. Z dokumentem przekazania żywności producent może zgłosić się do Agencji Rynku Rolnego po rekompensatę, która obejmuje towar, pakowanie i transport. Następnie owoce i warzywa trafiają do diecezjalnych oddziałów Caritas, które rozdysponowują je między Parafialne Zespoły Caritas, jadłodajnie, noclegownie, ośrodki dla najuboższych, domy samotnej matki, punkty interwencji kryzysowej, świetlice środowiskowe dla dzieci i młodzieży i wiele innych.

_______________________
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama