Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bóg, suchary i jam session

Czas maciejówkowych spotkań rozpoczął z wielką pompą. Gościem studentów był Piotr Baron - cieszący się uznaniem w świecie muzyki i mający w swoim dorobku wiele osiągnięć jazzman.

Spotkanie obyło się 7 października w klimatycznej "Sali u Wujka". Skromny stolik, a na nim aromatyczna herbata. Wokół majestatycznie wyglądające instrumenty, oświetlone przytłumionym snopem światła. Przy stole dwaj muzycy: Piotr Baron i ks. Bartłomiej Kot, którzy przyszli pogadać o muzyce, a raczej o tym, jak się robi muzykę. Spotkanie obfitowało w zabawne anegdotki z życia muzyka. Nie brakło też "sucharów" (czyli mało śmiesznych dowcipów), w opowiadaniu których panowie są mistrzami. Wszystko to było jednak tylko tłem do rozmowy na poważne tematy. Piotr Baron opowiadał o Bogu, w którym odnajduje jednoczącego ludzi wirtuoza.

- Zapraszamy na kolejne spotkania. Już 16 października na rogu ul. Szewskiej i pl. Nankiera Ewa Pikul opowiadać będzie o sztuce pisania ikon i zachęcać do udziału w prowadzonych przez nią warsztatach - zachęca ks. Bartłomiej Kot, duszpasterz DA Maciejówka. Początek spotkania o 20.00, a poprzedzi je Msza św. o 19.00 w kościele pw. św. Macieja.

___________________
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama