Nowy numer 28/2018 Archiwum

Arcybiskup do onkologów

Dziś Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Z tej okazji metropolita wrocławski wystosował list do dyrektora placówki. Pismo zostało odczytane w czasie głównych uroczystości.

Arcybiskup zwrócił uwagę, że jubileusz to nie wymysł człowieka, tłumacząc że już w Startym Testamencie można znaleźć świadectwa o tym, że podoba się Bogu, kiedy ludzie w wyznaczonym czasie zatrzymają się i spojrzą w przeszłość. „Wtedy bowiem łatwiej uświadomić sobie, że na ziemi nie jesteśmy sami, nie wszystko od nas zależy, oraz że w codzienności możemy liczyć na pomoc i wsparcie Tego, od Którego wyszliśmy i do Którego zdążamy” - napisał hierarcha.

Zaznaczył przy tym, że Dolnośląskie Centrum Onkologii to nie tylko instytucja i struktury, mury budynków i sprzęt. „To przede wszystkim ludzie, którzy każdego dnia z poświęceniem podejmują się troski o chorych, realizując swoje powołanie, a także tysiące osób, którym dawaliście i dajecie nadzieję i radość” - podkreślił abp Kupny. Przywołując słowa św. Jana Pawła II życzył, by placówka każdego dnia była miejscem świadectwa miłości bliźniego.

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu rozpoczęło działalność w 1954 r. Było pierwszą na Ziemiach Odzyskanych placówką onkologiczną.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma