Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dzień papieski - "Świętymi bądźcie"

Przez cały weekend można wspomóc stypendystów fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Przygotowano też wiele "papieskich" atrakcji.

Obchodzimy dziś w polskim Kościele XIV Dzień Papieski. Tegoroczne hasło nawiązuje do ewangelicznego wezwania "Świętymi Bądźcie".

Dzień ten to nie tylko okazja do wspomnień związanych z pontyfikatem św. Jana Pawła II oraz do promowania jego nauczania, ale również daje możliwość materialnego wsparcia stypendystów fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Już od piątku młodzież korzystająca z pomocy fundacji prowadzi zbiórkę publiczna na ten cel.

Program stypendialny obejmuje w całej Polsce ponad 2,5 tys. młodych ludzi z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin, którzy bez fundacyjnego wsparcia nie mogliby realizować swoich talentów.


Program XIV Dnia Papieskiego we Wrocławiu:

  • od godz. 10 do 18 - zbiórka publiczna do puszek na ulicach miasta,
  • godz. 12 - uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Wojciecha na pl. Dominikańskim, po której odbędzie się koncert stypendystów fundacji,
  • od godz. 13 - Plac Solny: scena - profesjonalny pokaz robienia baniek mydlanych z możliwością samodzielnego wykonania, namiot dla dzieci, poezja Jana Pawła II, o godz. 13 nauka tańca "belgijka" i wspólna zabawa, o godz. 17:30 - koncert skrzypcowo-akordeonowy w wykonaniu stypendystów Fundacji,
  • Ponadto przy Zespole Szkół nr 3 w niedzielę odbędzie się festyn rodzinny, podczas którego również będzie prowadzona zbiórka na rzecz programu stypendialnego fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

___________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama