Nowy numer 28/2018 Archiwum

Odpowiedzialnie o życiu i śmierci

O odpowiedzialności za życie ludzkie w sytuacjach granicznych - w jego początkach oraz w stanach terminalnych - będzie mówił ks. prof. Andrzej Muszala podczas wykładu w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Niedzielny wykład połączony będzie z koncertem kameralnym. Zgodnie z tradycją spotkań organizowanych przez wrocławską fundację "Studium Culturae Ecclesiae" nie zabraknie również okazji do rozmowy z prelegentem i zadawania pytań.

- Nasze zaproszenie kierujemy zwłaszcza do studentów teologii oraz kierunków medycznych, a także lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami wartości życia ludzkiego i zastosowaniem bioetyki w sytuacjach codziennych - mówi ks. Paweł Stypa.

Początek 12 października o 17.00, wstęp wolny.

Ks. prof. Andrzej Muszala jest dyrektorem Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W jego dorobku naukowym znajdują się m.in. następujące publikacje: "Wybrane problemy etyczne z genetyki medycznej", "Medycyna a globalizacja", "Bioetyka w szkole", "Embrion ludzki w starożytnej refleksji teologicznej". Ks. A. Muszala prowadzi wykłady gościnne z bioetyki w Rosji, Białorusi, na Ukrainie i w Libanie.

___________________
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma