Genderyści nie odpuszczają

Czy problematyka ideologii gender jest wciąż aktualna? Organizatorzy sobotniej konferencji są przekonani, że nie tylko warto, ale wręcz trzeba rozmawiać na ten temat i przeciwdziałać zagrożeniom, jakie niosą ze sobą chore pomysły wcielane w życie.

"Gender - rewolucja kulturowa a cywilizacja chrześcijańska" - pod takim hasłem w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego w sobotę 11 października spotkali się przedstawiciele środowisk katolickich. "Od tożsamości osoby do orientacji płciowej. Dewiacja antropologii gender", "Zdrowie reprodukcyjne - puszka Pandory", "Pełzająca rewolucja, czyli stare w nowym kostiumie", "Ustawy gender - zemsta przestępców nad prawem" i "Media  w służbie gende" to tematy, z jakimi zmierzyli się zaproszeni goście.

- Tematyka przez nas podjęta jest wciąż aktualna, ponieważ genderyści nie odpuszczają - twierdzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz, jeden z prelegentów konferencji. - Obserwujemy coraz bardziej wzmożone działania, obecne w różnych sferach życia społecznego - zauważa kapłan. Wśród dziedzin będących przedmiotem zainteresowania genderystów ks. Bortkiewicz wymienia m.in. prawodawstwo: - Mamy tu do czynienia z naciskami dotyczącymi wdrożenia w życie "Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej", której zapisy ewidentnie bazują na ideologii gender - zaznacza. Teolog podkreśla, że poważnym zagrożeniem jest kwestionowanie przez niektóre środowiska tradycyjnego pojmowania małżeństwa i rodziny, a jako przykład kierunków, w jakich mogą zmierzać próby redefiniowania podstawowych dla życia społecznego pojęć podaje niedawną dyskusję na temat związków kazirodczych, sprowokowaną wypowiedziami prof. Jana Hartmana i prof. Małgorzaty Fuszary. Innym aktualnym problemem, na który wskazuje ks. Bortkiewicz jest sprawa wydanego w tym roku podręcznika dla pierwszoklasistów: - Na jego przykładzie widać kierunki i presję edukacyjną w zakresie seksualności - zauważa uczestnik wrocławskiej konferencji.

Ks. Bortkiewicz zaznacza, że Kościół, zarówno w Polsce jak i w Europie, podejmował problematykę ideologi gender w odpowiedzi na związane z nią zagrożenia. - Niestety niebezpieczeństwa te nadal pozostają aktualne, stąd konieczność wysiłku Kościoła, inicjatyw społecznych czy stowarzyszeń, których celem jest ocalenie wartości i trwałości rodziny - zauważa kapłan, podkreślając przy tym wielkie znaczenie konkretnych działań podejmowanych w tym zakresie, np. tych proponowanych przez "Fundację Mamy i Taty”, fundację "CitizenGO", czy projekt "Dla rodziny-koalicja obywatelska", które udostępniają wzory petycji dotyczących ważnych spraw z zakresu problematyki rodziny i promują tradycyjne wartości. Jako zadanie teologów i duchownych kapłan wskazuje popularyzację teologi ciała Jana Pawła II: - Nie mamy lepszego narzędzia do właściwej promocji spraw związanych z płciowością, równością i tożsamością - stwierdza teolog. Jednak zdaniem ks. prof. P. Bortkiewicza najlepszym sposobem obrony przed niebezpiecznymi ideologiami jest propagowanie świętości małżeństwa przez chrześcijańskie rodziny. - Musimy odważnie zabierać głos, wypowiadając się w sposób jasny i zdecydowany w sprawach, w których nie ma miejsca na kompromis - puentuje kapłan.

Zdaniem posła do Parlamentu Europejskiego Dawida Jackiewicza, zaangażowanego w przeprowadzenie sobotniej konferencji, zasadność organizacji tego typu spotkań nie ulega najmniejszej wątpliwości. - Jeśli na forum europejskim bez najmniejszych problemów można promować różnego typu dewiacje, choćby tak, jak przy okazji niedawnego wystąpienia Conchity Wurst, to dlaczego my nie mielibyśmy mieć prawa mówić o tym, co jest dla nas ważne - zauważa europoseł, który przyznaje, że wśród europejskich deputowanych poglądy konserwatywne bywają jawnie dyskryminowane: - Spotykamy się z jednoznacznie agresywnymi zachowaniami ze strony naszych oponentów: począwszy od tupania, gwizdów i wyszydzania na sali obrad, a skończywszy na uwagach kierowanych bezpośrednio do poszczególnych posłów o konserwatywnych poglądach - zauważa polski eurodeputowany.

Kilkugodzinna konferencja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. - Staraliśmy się dotrzeć z informacją o podjętej przez nas inicjatywie do jak najszerszego kręgu odbiorców, m.in. poprzez dostarczenie plakatów i rozesłanie maili do parafii - mówi Marcin Krzyżanowski, koordynator przedsięwzięcia.

Organizatorami sobotniej konferencji były Akcja Katolicka i Stowarzyszenie Matek Katolickich.

___________________
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..