Nowy numer 28/2018 Archiwum

Cztery dni ze św. Jadwigą

Dzisiaj rozpoczynają się uroczystości jadwiżańskie. Relacje na naszej stronie internetowej.

Przed nami kilka dni, których nasza uwaga będzie zwrócona na Trzebnicę. Do grobu św. Jadwigi przybędzie w tym czasie kilkanaście tysięcy pielgrzymów. Będą się modlić m. in. za Dolny Śląsk, którego święta księżna jest patronką.

Na początek zaproszone są kobiety i trzebniczanie. O godz. 11 rozpocznie się Msza św. w bazylice z okazji pielgrzymki kobiet. Będzie jej przewodniczył abp Józef Kupny.

Natomiast popołudniu św. Jadwigę nawiedzą mieszkańcy miasta. O godz. 17.50 zbiorą się na rynku, o godz. 18 rozpocznie się uroczysty przemarsz do bazyliki, a o godz. 18.30 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Homilię wygłosi o. prof. Kazimierz Lubowicki OMI.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma