Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nauka pisania

Już za nami kolejne spotkanie Akademii Intelektu w "Maciejówce". Tym razem dociekliwi studenci mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat ikon.

Gościem spotkania "Wokół ikon" była Ewa Pikul – wykładowczyni Uniwersytetu Wrocławskiego, a także inicjatorka warsztatów pisania ikon w Maciejówce.

Jak zwykle spotkanie odbyło w urokliwej atmosferze: przy okrągłych stołach z herbatą i smacznym ciastem. Pani Ewa ciekawie opowiadała o swojej pracy, a jednocześnie pasji, dzięki której może odkrywać Boga w człowieku.

Bardzo wymownym momentem była "modlitwa ikonografa" rozpoczynająca spotkanie. Świadczyła o tym, że pisanie ikon jest nie tylko sztuką, ale przede wszystkim rozmową z Bogiem.

Gość Akademii Intelektu podkreślał, że każdy element ikony ma w sobie wymiar symboliczny, coś znaczy. Okiem precyzyjnego twórcy Ewa Pikul przedstawiała każdy etap tworzenia ikony: od wyboru deski, po nakładanie pigmentu i farby. Ponadto, jako wieloletnia wykładowczyni, ukazała klarownie historyczny wymiar ikon. Na koniec odpowiadała na pytania studentów.

Spotkanie "Wokół ikon" było również zaproszeniem do udziału w warsztatach, które będą się odbywały w poniedziałki o godz. 15.15 w Maciejówce. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma