Koncert odbędzie się we wrocławskim Centrum Kultury "Agora" przy ul. Serbskiej 5a we wtorek 28 października. Start o 18.15. – Na pomoc naszej fundacji czeka wiele osób, również tych z autyzmem. Dlatego, aby odpowiedzieć na potrzeby, planujemy rozbudowę ośrodka – tłumaczy Zbigniew Kobyłecki, prezes Fundacji "Przyjazny Dom" im. Stanisława Jabłonki we Wrocławiu. – W nowym budynku, który będzie pełnił wiele funkcji ułatwiających życie osobom z niepełnosprawnością intelektualną, chcemy uruchomić dodatkowe miejsca w Domu Pomocy Społecznej oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy. W sumie w nowo powstałym budynku na wsparcie będzie mogło liczyć ponad 20 osób, w tym autystycznych.
Chcąc rozpocząć prace, fundacja musi najpierw sfinansować projekt architektoniczny nowego ośrodka. W pomoc przy gromadzeniu pieniędzy zaangażowali się lokalni artyści wchodzący w skład zespołów 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach oraz Orkiestra Trzech Króli.
40i30na70 to zespół wpisujący się w nurt muzyki chrześcijańskiej, grający mieszankę rocka, folku i ballady. Teksty ich piosenek oparte są o fragmenty Pisma Świętego. Z kolei Orkiestra Trzech Króli to dziecięcy zespół, który tworzy łącznie około 30 osób, grający własne wersje znanych utworów muzyki popularnej i filmowej.
Wstęp na koncert jest bezpłatny. Podczas wydarzenia podopieczni DPS wraz z opiekunami będą kwestować na rzecz budowy nowego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizatorzy zapraszają na koncert całe rodziny.
Fundacja "Przyjazny Dom" prowadzi Wielofunkcyjny Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy dla osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przy ul. Okulickiego 2 we Wrocławiu. Składa się on z Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy (www.przyjaznydom.wroclaw.pl).
__________________
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:








