World Games 2017 nie tylko we Wrocławiu

Za niecałe trzy lata odbędą się tzw. igrzyska sportów nieolimpijskich. Miasto i województwo będą współpracować przy ich organizacji.

W Ratuszu podpisane zostało dziś (21 października) porozumienie między miastem Wrocław, a województwem dolnośląskim dotyczące współpracy przy organizacji imprezy.

30 dyscyplin, ok. 4 tys. sportowców z całego świata i dziesiątki tysięcy kibiców - World Games 2017 ma być imprezą zorganizowaną z dużym rozmachem. Jak zaznaczają przedstawiciele komitetu organizacyjnego, zaangażowanie władz Dolnego Śląska w prace na rzecz powodzenia przedsięwzięcia pozwolą podołać wielkiemu wyzwaniu, ale też stwarzają realną szansę połączenia sukcesu organizacyjnego z propagowaniem i rozwojem kultury fizycznej mieszkańców.

Dzięki podpisanemu porozumieniu można podjąć współpracę np. przy budowie i modernizacji infrastruktury sportowej, czy promocji dyscyplin wchodzących w skład World Games, a także organizatorów - miasta Wrocław i województwa dolnośląskiego.

Sygnatariuszami porozumienia są Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia, Cezary Przybylski - marszałek województwa dolnośląskiego oraz Radosław Mołoń - wicemarszałek województwa.

Piotr Przygoński, prezes komitetu organizacyjnego The World Games 2017 we Wrocławiu, komentując podpisanie porozumienia, podkreśla, że to bardzo ważny etap w realizacji harmonogramu przygotowań. Liczy, że przede wszystkim województwo dofinansuje rozwój infrastruktury sportowej.

Dodatkowo zaznacza, że trwają rozmowy z miejscowościami satelickimi nad przeprowadzeniem niektórych konkurencji.

- Na zaawansowanym poziomie są one prowadzone z Trzebnicą. W lasach trzebnickich chcielibyśmy zorganizować zawody w biegach na orientację. Z kolei na lotnisku w Szymanowie mogłyby się odbyć zawody lotnicze: akrobatyka szybowcowa, skoki spadochronowe czy akrobacje na motolotniach. Oprócz tego rozmawiamy z miastem Oleśnica, które ma świetną infrastrukturę sportową. Myślimy o zorganizowaniu tam hokeja na rolkach oraz wrotkarstwa artystycznego - wymienia.

Prezes podkreśla, że wczoraj wpłynął wniosek od gminy Jedlina Zdrój. - To miejsce, gdzie w Polsce rozpoczęła się gra w bule. Będziemy analizować tę lokalizację jako potencjalną na czas igrzysk - tłumaczy.

______________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..