Nowy numer 48/2020 Archiwum

Debata kandydatów

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza na spotkanie z kandydatami na prezydenta Wrocławia.

Debata odbędzie się w poniedziałek 27 października o 17.00 w siedzibie wrocławskiego oddziału „Civitas Christiana” przy ul. Kuźniczej 11-13.

W tej chwili swoją obecność potwierdziło czworo kandydatów, reprezentujących różne środowiska. Kolejni rozważają przyjęcie zaproszenia.

– Debata dotyczyć będzie wizji Wrocławia, jaką mają osoby kandydujące na gospodarza miasta – tłumaczy Piotr Sutowicz z „Civitas Christiana”. – Nie chodzi tu tylko o praktyczne rozwiązania dotyczące na przykład komunikacji miejskiej i tym podobnych zagadnień. Mam nadzieję, że usłyszymy od zaproszonych osób, jaki jest ich pomysł na stworzenie z mieszkańców Wrocławia społeczeństwa obywatelskiego. Na pewno kandydaci zostaną poproszeni także o powiedzenie kilku słów o sobie – co pozwoli poznać także światopogląd danego człowieka. Cieszymy się, że grono kandydatów jest liczne. Nawet jeśli większość z nich nie ma w rzeczywistości szans, by zostać prezydentem miasta, dzięki nim stawiane są pewne pytania, propozycje. To cenne.

______________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama