Nowy numer 44/2020 Archiwum

Misyjnie w deszczu

W Tygodniu Misyjnym młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" modliła się w intencji dzieła ewangelizacji.

Z różańcami w ręku, we wspomnienie św. Jana Pawła II, w godzinie Apelu Jasnogórskiego wolontariusze zgromadzili się na placu Katedralnym we Wrocławiu.

Uczestnikom niestraszny był deszcz i chłód. Wyposażeni w różańce i parasole zgromadzili się na placu przy katedrze pw. św. Jana Chrzciciela, miejscu znamiennym dla początków chrześcijaństwa na Dolnym Śląsku.

Wydarzenie zgromadziło wolontariuszy oraz osoby, którym misyjna działalność Kościoła nie jest obojętna. Rozważania różańcowe dotykały problemów, z którymi borykają się mieszkańcy krajów "Globalnego Południa", m.in. brakiem dostępu do wody pitnej, występowaniem wirusa Ebola, życiem dzieci ulicy.

Modlitwą zostali objęci także wolontariusze misyjni oraz osoby przygotowujące się do wyjazdu.

Charakter łączności z krajami, w których organizowane są projekty podkreślała modlitwa w różnych językach – angielskim, hiszpańskim, arabskim, łacińskim i polskim.

"Nie bylibyśmy chrześcijanami, gdyby nie wcześniejsza, misyjna praca wielu ludzi. Czy my zatem nie powinniśmy nieść Ewangelii tak wielu, którzy jeszcze w świecie nie znają Jezusa?"– taka refleksję wysnuł na zakończenie modlitwy, prezes SWM ks. Jerzy Babiak SDB.

______________________

 

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama