Nowy numer 44/2020 Archiwum

Święty naszych wspomnień

Wkrótce odbędzie się premiera unikalnego dokumentu zawierającego niepublikowane dotychczas materiały filmowe dokumentujące spotkania papieża Polaka z mieszkańcami Dolnego Śląska.

Film pt. „Jan Paweł II – święty naszych wspomnień” został zrealizowany przez Ośrodek Audiowizualny Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej oraz Halę Stulecia we Wrocławiu. Jego zasadniczą częścią są materiały archiwalne, przechowywane w kurii, wśród których najstarsze pochodzą z lat 60. ubiegłego wieku.

Dokument przybliża dwie wizyty Papieża Polaka w stolicy Dolnego Śląska: z 1983 i 1997 r. i jest wzruszającym wspomnieniem obrazującym spotkania ojca świętego z wiernymi w takich miejscach, jak: katedra pw. św. Jana Chrzciciela, Partynice, Hipodrom, kościół garnizonowy, seminarium duchowne. Zawiera także wypowiedzi osób duchownych i świeckich pracujących przy przygotowaniu spotkań z Janem Pawłem II.

– By stworzyć ten dokument z kilkudziesięciu taśm wybraliśmy najciekawsze fragmenty – mówi ks. Jerzy Rasiak, jeden z twórców filmu, dodając, iż powstanie obrazu stanowi nie tylko okazję do wspomnień związanych z osobą Jana Pawła II, ale także pokazuje jak tworzyła się historia Wrocławia.

Uroczysta premiera odbędzie się 11 listopada o 17.00 w Hali Stulecia. Towarzyszyć jej będzie koncert, w czasie którego zabrzmią utwory z różnych stron świata związanych z Janem Pawłem II. Informacje o wejściówkach na premierowy pokaz będą dostępne w parafiach archidiecezji wrocławskiej.

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama