Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ślubowali w Henrykowie

Uczniowie pierwszych klas Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie uroczyście wstąpili w szeregi społeczności szkolnej.

Wśród świadków wydarzenia oprócz rodziców znaleźli się także abp Józef Kupny oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych z Beatą Pawłowicz, dolnośląską kurator oświaty, oraz starostą ząbkowickim Romanem Festerem na czele.

Ważnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły nowemu dyrektorowi. Ks. Jan Adamarczuk, który kierował henrykowskim liceum od jego powstania w 2002 r. i ks. Kacper Radzki, który obowiązki dyrektora przejął w tym roku ucałowali sztandar szkoły, po czym nastąpiło jego symboliczne przekazanie. Odczytano również uchwałę Rady Pedagogicznej KLO nadającą księdzu dr. Janowi Adamarczukowi tytuł Honorowego Dyrektora Szkoły.

Podczas Mszy św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Henrykowie swoje ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych - wśród których od tego roku znalazły się także dziewczyny - złożyli ślubowanie, deklarując m.in. gotowość do wiernego strzeżenia wzniosłych ideałów szkoły oraz do służby Ojczyźnie i Kościołowi.

KLO w Henrykowie jest szkołą prywatną, z uprawnieniami szkoły publicznej, której organem prowadzącym jest Archidiecezja Wrocławska.

_______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama