Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jedną nogą w niebie

W Wigilię Wszystkich Świętych, 31 października, dołącz do korowodu mieszkańców nieba.

Jeden z nich, pod hasłem „Holy Wins”, rozpocznie się Mszą św. o 19.00 w kościele Bożego Ciała we Wrocławiu przy ul. Świdnickiej.

Po Eucharystii i krótkiej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem radosny pochód (ok. 20.30) wyruszy w stronę rynku, z flagami i proporcami z wizerunkami świętych oraz ze świecami.

O 21.00 zaplanowano apel Jasnogórski pod pręgierzem. Organizatorzy proszą, by ubrać się w jak najjaśniejsze barwy, najlepiej na biało. „Przyjdź i zobacz, jak zwyciężają święci” – zachęcają.

W kościele pw. NMP Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach „Noc świętych” rozpocznie się o 19.00 Nieszporami. „Świętym przewodnikiem” będzie Joanna Beretta Molla.

W programie jest procesja z relikwiami świętych, która przejdzie ulicami miasta do parafii pw. św. Jadwigi na Kozanowie, gdzie odprawiona zostanie Eucharystia.

Uczestnicy modlić się będą za miasto – pamiętając także o przygotowaniach do ŚDM 2016. Spotkanie zwieńczy Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi na Kozanowie.

Jedną nogą w niebie  

Czuwanie modlitewne ze świętymi pod hasłem „Wierzę w Świętych Obcowanie… i Ty możesz zostać świętym!” rozpocznie się w kościele pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu o 17.30.

Plan czuwania:
Różaniec z rozważaniami świętych Karmelu;
18.00 – uroczysta Msza św.,
19.00 – uwielbienie Boga ze świętymi;
19.30 – Nieszpory śpiewane z katechezą o świętości;
20.00 – procesja z relikwiami świętych i śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych;
20.30 – „Święci o niebie…” – lektura dzieł różnych świętych, teksty o życiu wiecznym;
21.00 – modlitwa do Królowej Wszystkich Świętych.

W salce przy kościele pw. NMP Bolesnej na wrocławskim Strachocinie o 17.00 rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci (wcześniejsze zapisy w zakrystii).

_______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama