GN 47/2020 Archiwum

Pomóż ją odnowić

Abp Józef Kupny apeluje o pomoc przy remoncie katedry w Sosnowcu. Napisał w tej sprawie list do wszystkich proboszczów archidiecezji wrocławskiej.

„Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o pożarze, który wybuchł w nocy z 28 na 29 października, a który zniszczył znaczną część kościoła katedralnego w Sosnowcu” – rozpoczyna swój list abp Kupny.

Zachęca w nim wszystkich proboszczów posługujących w archidiecezji wrocławskiej, by w duchu solidarności z wiernymi diecezji sosnowieckiej wspierali modlitewnie dzieło odbudowy kościoła katedralnego w Sosnowcu.

Hierarcha prosi także, by – w miarę możliwości – zostały zorganizowane w parafiach zbiórki pieniędzy, a zebrane ofiary przekazane bezpośrednio na konto, na którym zbierane są fundusze z przeznaczeniem na remont świątyni.

„Wobec tragedii, jaka dotknęła wiernych diecezji sosnowieckiej nie możemy pozostać obojętni. Nasza pomoc – duchowa i materialna - to konkretny wyraz miłości bliźnich, z którymi łączy nas jedna wiara. Ufam, że w ten sposób przyczynimy się do tego, by z katedry sosnowieckiej ponownie popłynęła modlitwa do Boga” – czytamy w liście metropolity.


 

_______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama