Nowy numer 48/2020 Archiwum

Aureola czeka na ciebie

Abp Józef Kupny przewodniczył Mszy św. na cmentarzu parafii Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu.

Aureola czeka na ciebie   Eucharystia na cmentarzu przy ul. Bardzkiej Agata Combik /Foto Gość

 

 

 

 

 

 

 

– Pierwsi chrześcijanie nie bali się nazywać siebie świętymi – mówił. – Nie dlatego, że uważali się za wolnych od grzechu. Mieli świadomość swej słabości, niedoskonałości, ale także działania łaski Bożej, która ma moc uświęcania. Dobrze wiedzieli, że człowiek swoją świętość zawdzięcza Chrystusowi, który wydał siebie na śmierć krzyżową, aby nas uświęcić. Świadomi byli działania Ducha Świętego, który w dzień Pięćdziesiątnicy zstąpił na apostołów i po dzień dzisiejszy jest źródłem świętości. Właśnie dzień Zesłania Ducha Świętego wyznaczył początek dziejów chrześcijańskiej świętości, do której są wszyscy powołani.

Metropolita przywołał Pawłowy obraz członków Kościoła jako żywej świątyni i domowników Boga. – Każdy może i powinien być święty… To należy do normalności życia chrześcijańskiego – dodał, tłumacząc, że drogę do świętości wyznacza program ośmiu błogosławieństw. Są one pocieszeniem także dla tych, którzy smucą się z powodu swoich grzechów, słabości, nałogów. Ów smutek może prowadzić ku niebu. Każdy ma szansę odnaleźć siebie w tłumie tych, którzy „wybielili swe szaty w krwi Baranka”.

Aureola czeka na ciebie   Procesja połączona z modlitwą różańcową Agata Combik /Foto Gość Aureola czeka na ciebie   Słoneczny dzień Wszystkich Świętych przy ul. Bardzkiej Agata Combik /Foto Gość


 

 

 

__

 

 

 

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama