Nowy numer 48/2022 Archiwum

Młodzież dzieciom

Młodzież z Gimnazjum nr 2 w Namysłowie tradycyjnie już zatroszczyła się o groby dzieci pochowanych na miejscowym cmentarzu. Listopadowej akcji towarzyszyła również kwesta na rzecz dziecięcego hospicjum.

W dniach bezpośrednio poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie pod kierunkiem nauczycieli udali się na starszą z dwu namysłowskich nekropolii, przy ul. Jana Pawła II. - Od początku października prowadziliśmy zbiórkę zniczy, z których część trafiła na uporządkowane przez młodzież groby, a część została przekazana na rzecz prowadzonej pod patronatem TVP Wrocław akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” - mówi Elżbieta Wodzianna, katechetka i opiekunka uczniowskiego wolontariatu w Gimnazjum nr 2 w Namysłowie.

Podobnie jak w kilku ostatnich latach, troszcząc się pamięć o tych, którzy już od nas odeszli, gimnazjaliści zapraszają mieszkańców swojego miasta do niesienia pomocy żyjącym. Odwiedzający cmentarz mieli okazję zakupić znicze rozprowadzane przez młodzież. - Dochód ze sprzedaży oraz datki złożone do puszek wspomogą działalność Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu - wyjaśnia E. Wodzianna. Blisko 30 młodych wolontariuszy wykazało się dużym zaangażowaniem i sumiennością, pełniąc dyżury przy bramie cmentarza według wcześniej ustalonego grafiku. W akcję włączyli się także rodzice, którzy zadbali o punktualne i bezpieczne dotarcie wolontariuszy na miejsce.

Wdzięczność i uznanie dla pracy młodych namysłowian wyraża Sylwia Sikorska-Stach, zastępca kierownika opolskiego hospicjum, która jako pielęgniarka na co dzień zajmuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi. - Cieszy nas bardzo, że młodzież myśli o nas, że przejawia wrażliwość na tak trudne tematy, jak problem chorób, które nieuchronnie prowadzą do śmieci, oraz dostrzega potrzebę pomocy ciepiącym - mówi S. Sikorska-Stach i dodaje, że wsparcie uzyskane od darczyńców stanowi bardzo ważną część budżetu hospicjum, pod którego opieką znajduje się obecnie 20 pacjentów.

Więcej o działalności charytatywnej namysłowskich gimnazjalistów można przeczytać TUTAJ.

_______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy