Nowy numer 49/2020 Archiwum

Talenty w Maciejówce

W ramach działającej pod auspicjami DA Maciejówka Akademii Intelektu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Otwarte Szuflady.

Podczas wydarzenia studenci mieli okazję do zaprezentowania swoich talentów, zainteresowań i pasji.

Nie zawiedli się ci, którzy przychodząc na spotkanie liczyli na różnorodność i wysoki poziom wystąpień uczestników. Nie zabrakło wśród nich mistrzów słowa, dźwięku, haftu, handemade'u, a nawet fotografii.

Ciekawą niespodzianką był występ Piotra Kusia, który wyjawił swoją pasję związaną z didgeridoo - instrumentem australijskich Aborygenów, na którym granie wymaga nie tylko umiejętności, ale także prawdziwej męskiej ręki.

Jak zauważył prowadzący spotkanie Grzegorz Kapela, fenomen Otwartych Szuflad polega na tym, że każdy jest tu gwiazdą.

Uczestnicy mieli okazję do tego, aby krótko opowiedzieć o swoich pasjach i o radości, którą wnoszą w ich życie.

Niewątpliwym atutem cyklu jest również to, że widzowie, którzy często znają się z uczestnikami z uczelni czy duszpasterstwa, bywają mocno zaskakiwani ich talentami, o których wcześniej nie mieli pojęcia.

Szlachta. Kim była? Jakie były jej początki? Jakie zostawiła po sobie dziedzictwo? Czy dzisiaj w Polsce są jej jacyś przedstawiciele i co robi po godzinach?

O średniowieczu, Sarmacji i złotej wolności szlacheckiej już 6 listopada o 20.00 opowie Jacek Kowalski - poeta, tłumacz, historyk sztuki, podczas kolejnego spotkania w ramach Akademii Intelektu. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

_______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama