Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wrocławski czas honoru

Aktorzy i muzyka z "Czasu Honoru", profesor Bogdan Chazan, Jerzy Skoczylas, red. Jan Pospieszalski i film dokumentalny "Gulbinowicz" - od 7 do 13 listopada zapraszamy Dolnoślązaków na niezwykłe spotkania z patriotyzmem.

- Patriotyzm we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku" to seria kilkudziesięciu wydarzeń w przeszło dwudziestu miejscowościach Dolnego Śląska - mówi Łukasz Ludwina, szef marketingu Radia Rodzina.

- Od 7 do 13 listopada zapraszamy na spotkania z ludźmi, którzy w praktyczny sposób dzielić się będą swoim patriotyzmem oraz pokazywać jak kształtować dobrobyt ojczyzny w oparciu o wartości chrześcijańskie.

"Patriotyzm we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku" to dyskusje, marsze, bale i koncerty o charakterze patriotycznym.

Nie zabraknie gwiazd szklanego ekranu z bardzo lubianego przez Polaków "Czasu Honoru" (Olga Bołądź, Antoni Pawlicki, Maciej Zakościelny), będzie można także spotkać się z prof. Bogdanem Chazanem oraz satyrykiem - Jerzym Skoczylasem, a także pośpiewać patriotyczne kanony oraz wziąć udział w Niepodległościowym Balu Bezalkoholowym.

W ramach wydarzenia, w kilkunastu miejscowościach na Dolnym Śląsku, wyświetlony będzie film dokumentalny „Gulbinowicz” poprzedzony prelekcją „Kard. Gulbinowicza nauczanie o Polsce.”

10 listopada odbędzie się niezwykła konferencja "Żyć według wartości - wskazania dla życia społecznego". Wezmą w niej udział: bp. Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej, prof. Bogdan Chazan i red. Jan Pospieszalski.

Natomiast 11 listopada o godz. 10 w kościele garnizonowym  odprawiona zostanie Msza św. w intencji ojczyzny. Będzie jej przewodniczył metropolita wrocławski, abp Józef Kupny.

Celem projektu „Patriotyzm” jest ukazanie bogactwa dziedzictwa kulturowego naszej ojczyzny i jej istotnego miejsca na europejskiej mapie kulturalnej, a także wzmacnianie tożsamości lokalnej oraz zapobieganie rasizmowi i ksenofobii.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu jest bezpłatny. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.radiorodzina.pl oraz na plakatach.

_______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama