Nowy numer 48/2020 Archiwum

Filozofowie z całego kraju we Wrocławiu

Reprezentanci ośrodków akademickich całego kraju, m.in. Warszawy, Lublina, Krakowa i Wrocławia, spotkali się w stolicy Dolnego Śląska.

Okazją ku temu stała się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Św. Tomasz i św. Bonawentura: dziedzictwo – aktualność – inspiracje”, odbywająca się pod patronatem „Gościa”.

Dwudniowe sympozjum, podczas którego odbędzie się łącznie blisko 30 wykładów, rozpoczęło się w czwartek, 13 listopada. Jego ideą jest ukazanie bogactwa twórczości średniowiecznych myślicieli zarówno w aspekcie filozoficznym, jak i teologicznym.

Podczas pierwszego dnia konferencji prelegenci wskazywali na podobieństwa i różnice pomiędzy św. Tomaszem i św. Bonawenturą.

Byli jednak zgodni co do tego, iż obaj są przykładami, jak wspaniałe owoce niesie dla naukowca dialog między wiarą a rozumem.

Wykłady odbywają się w kilku miejscach równolegle, a wszystkich słuchaczy łączą poranne prelekcje plenarne. Do tego grona można jeszcze dołączyć właśnie jako słuchacz. Drugi dzień obrad zaplanowano m.in. w Sali Senatu PWT.

Program konferencji dostępny jest TUTAJ.

_______________

 

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama