Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Jubileusz nutek

Od 5 lat prawie 50 dzieci w każdą niedzielę śpiewa w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie. "Apostolskie nutki" to wizytówka parafii.

Dziecięcy zespół przy oławskiej parafii powstał z inicjatywy ówczesnego wikariusza, ks. Tomasza Filinowicza w 2009 r. Po dwóch latach, gdy ks. Tomasz został skierowany do wypełniania nowych obowiązków, kierownictwo nad zespołem przejęła p. Malwina Niebylska, która z powodzeniem kontynuuje dzieło założyciela "Apostolskich Nutek".

15 listopada zespół obchodził uroczyście 5- lecie swojego istnienia. W homilii podczas Mszy św. jubileuszowej, ks. Janusz Gorczyca, proboszcz parafii, podkreśla, że talent, którym dzieci zaczęły się dzielić przed laty zaowocował. - Bardzo szybko niedzielna Msza św. o godz. 11.30 stała się najpopularniejszą w parafii - mówił.

Zwracając się do rodziców przekonywał, że dzieci poprzez swoje zaangażowanie w śpiew ewangelizują. - Rozbudzają nie jedno serce smutne, bo komuś jest ciężko w życiu. Jeśli ktoś przyjdzie na tę Mszę św., to od razu lżej się na sercu robi kiesy usłyszą entuzjazm serc radosnych - dodał. Zaznaczył, że jest wielu, którzy szukają Pana Boga, a udział w Eucharystii i możliwość posłuchania "Apostolskich Nutek" jest nagrodą za to poszukiwanie. - W ten sposób stajecie się apostołami nadziei - mówił do dzieci i ich rodziców ksiądz proboszcz.

Jubileusz nutek   Jubileusz był okazją do wręczenia pamiątkowych medali Karol Białkowski /Foto Gość - Dziękujemy wam za 5 lat radosnego śpiewania na chwałę Panu Bogu. Jesteście naszą dumą. Dziękujemy za nadzieję, którą tchnęliście w nasze serca swoim śpiewaniem, za wasz uśmiech i za waszą modlitwę - zakończył ks. Gorczyca.

Po jubileuszowej Mszy św. wręczone zostały pamiątkowe medale i podziękowania dla osób zaangażowanych w pomoc w funkcjonowaniu zespołu. Następnie odbył się koncert "Apostolskich Nutek". Uczestnikom uroczystości zaprezentował się także ks. Kuba Bartczak ze swym hip-hopowym repertuarem.

Dziecięcy zespół można usłyszeć podczas cotygodniowych Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. W dorobku grupy są już trzy płyty. Ostatnia z nich jest wydawnictwem autorskim i jednocześnie cegiełką. Kupując ją w parafii lub wysyłkowo można wesprzeć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci w Jaszkotlu. "Apostolskie Nutki" wiele również koncertują i biorą udział w różnego rodzaju festiwalach.

_______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy