Nowy numer 49/2020 Archiwum

Oficjalne wyniki wyborów

Długo czekaliśmy na wyniki wyborów samorządowych. W końcu są rezultaty. Niestety ciągle nie wszystkie.

Przypomnijmy. Walka o fotel prezydenta Wrocławia ciągle jest nierozstrzygnięta. W pierwszej turze wygrał obecny prezydent Rafał Dutkiewicz, który uzyskał 42,37 proc. poparcia. Drugi wynik osiągnęła kandydatka PiS, Mirosława Stachowiak-Różecka (25,80 proc.). Z pozostałych kandydatów na uwagę zasługuje wynik osiągnięty przez Aldonę Wiktorską-Święcką. Kandydatka Bezpartyjnych Samorządowców zdobyła 11,31 proc. głosów.

Bardzo długo czekaliśmy na oficjalne wyniki do Rady Miasta Wrocławia. Ostatecznie najwięcej głosów uzyskał KWW Rafał Dutkiewicz z Platformą - 37,7 proc., drugie miejsce zajął PiS - 27,15 proc., a kolejne: Bezpartyjni Samorządowcy - 9,59 proc. i SLD Lewica Razem - 8,37 proc. Na 37 miejsc w radzie 21 uzyskał Dutkiewicz i PO, 14 PiS, 1 Bezpartyjni Samorządowcy i 1 SLD Lewica Razem.

Niestety wciąż nie znamy ostatecznych wyników do sejmiku województwa. Opublikujemy je możliwie najszybciej po ogłoszeniu przez PKW.

A jak wygląda sytuacja w innych większych miejscowościach archidiecezji wrocławskiej?

Oleśnica: W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza spotkają się obecny gospodarz miasta Jan Bronś i Michał Kołaciński.

Oława: W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza spotkają się Zdzisław Brezdeń i Tomasz Frishmann.

Trzebnica: W pierwszej turze wygrał dotychczasowy burmistrz Marek Długozima.

Milicz: W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza spotkają się obecny gospodarz miasta Paweł Wybierała i Piotr Lech.

Brzeg Dolny: W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza spotkają się Stanisław Jastrzębski i Katarzyna Uran.

Jelcz-Laskowice: W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza spotkają się obecny gospodarz miasta Kazimierz Putyra i Bogdan Szczęśniak.

Sobótka: W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza spotkają się obecny gospodarz miasta Stanisław Dobrowolski i Zenon Gali.

Kąty Wrocławskie: W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza spotkają się Antoni Kopeć i Sławomir Hryniewicz.

Ziębice: W drugiej turze wyborów na stanowisko burmistrza spotkają się obecny gospodarz miasta Alicja Bira i Andrzej Regner.

Przypominamy, że druga tura wyborów samorządowych odbędzie się 30 listopada.

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama