GN 47/2020 Archiwum

Wyrwani z niewoli

Każdy człowiek ma wpisane pragnienie miłości i szczęścia. Podróbki, zamienniki szczęścia podane pod pozorem dobra nie ugaszą tego pragnienia - mówili podczas spotkania w liceum salezjańskim we Wrocławiu Piotrek i Jacek, czyli "wyrwani z niewoli".

W ostatnich miesiącach Piotrek i Jacek kolejny raz odwiedzili stolicę Dolnego Śląska i znów zrobili ogromne wrażenie na słuchaczach. Poruszające świadectwo o doświadczeniu miłości Boga i opowieść o wyjściu z niewoli narkotyków, alkoholu, pornografii i niewiary staje się być może nadzieją dla tych, którzy stracili wiarę w siebie.

Opowieść o czyimś życiu zawsze jest atrakcyjna, zwłaszcza, gdy pełno w niej zwrotów akcji i niegrzecznych momentów. Młodzi mężczyźni od kilku lat dzielą się tym, co przeżyli, by swoim świadectwem pokazać ogrom łaskawości Boga, na którego wystarczy się otworzyć.

Jednym z elementów, na których oparli swoje opowieści były cytaty zaczerpnięte z Listu do Galatów i z Listu do Filipian: "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus" oraz "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia".

Podczas spotkania nie zabrakło interakcji. Mężczyźni zaprosili zgromadzoną młodzież do odegrania scenki na podstawie fragmentu Ewangelii o paralityku, a także do wspólnego śpiewu ich piosenek utrzymanych w stylu hip-hop.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie liceum salezjańskiego, Zespołu Szkół Urszulańskich, a także Gimnazjum nr 37.

Piotr i Jacek ponadto odwiedzali: Ośrodek Wychowawczy w Oleśnicy oraz we Wrocławiu, LO XVII oraz parafie: pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej oraz Najświętszego Zbawiciela przy ul. Jasienicy.

Więcej o działalności ewangelizatorów z Białegostoku można przeczytać na www.wyrwanizniewoli.pl.

ZETAIGREKA (WYRWANI Z NIEWOLI) - "ISKIERKA"
ZETAIGREKA / WYRWANI Z NIEWOLI

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama