Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dar kobiecości, czyli spotkanie nie tylko dla kobiet

Studenci Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Antoni" przekonali się, że słowa piosenki "Być kobietą" z lat siedemdziesiątych XX w. zawierają wiele mądrości.

Podczas kolejnej konferencji cyklu, dr. Wiesława Stefan mówiła o tym jak ważnym procesem w okresie wczesnego dzieciństwa jest określenie i bycie świadomym własnej płciowości.

- Odpowiedz sobie na pytanie: Kim jestem? - poprosiła na początku spotkania studentów. - A następnie zastanów się, czy potrafisz się z tego cieszyć.

Opierając się na 17-letnim doświadczeniu pracy w zawodzie terapeuty, prelegentka podzieliła się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi specyfiki problemów, z jakimi najczęściej, na drodze poszukania własnej wartości, spotykają się młodzi ludzie.

Przekonywała, że przykre doświadczenia - często krzywdzące słowa zasłyszane w okresie dzieciństwa - mogą silnie oddziaływać na całe późniejsze życie, utrudniając jednocześnie proces budowania spójnej tożsamości.

- Dlatego ważne, aby przyjąć człowieka od pierwszych dni jego istnienia. To znaczy już w okresie prenatalnym - mówiła i zaznaczyła, iż w wielu przypadkach brak radości z faktu poczęcia się życia może prowadzić jedynie do późniejszej tolerancji, nie zaś pełnej akceptacji danej osoby. 

Wysoka frekwencja panów na spotkaniu pokazała, że temat „Dar kobiecości” okazał się być równie interesującym dla studentów co dla studentek, bowiem jak zaznaczyła prelegentka: - Nie sposób mówić o kobiecości bez odniesienia do męskości.

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma