Nowy numer 2/2021 Archiwum

Hetman anielskich zastępów

Figura św. Michała Archanioła nawiedziła parafię Jego imienia.

Zakończyła się peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z włoskiej groty Gargano we wrocławskiej parafii pod tym samym wezwaniem.

W kościele na Muchoborze Wielkim przez trzy dni trwała modlitwa za wstawiennictwem patrona, który w tym miejscu jest czczony od ponad 660 lat.

Przed przybyciem do parafii opiekunów relikwii, księży michaelitów, proboszcz, ks. Andrzej Nicałek, poprowadził nowennę do św. Michała.

Podczas nawiedzenia odbyła się modlitwa o uzdrowienie, o uwolnienie z nałogów, spotkanie z młodzieżą - wpisane w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie oraz pokaz filmu dokumentalnego pt. „Między wiarą a kulturą”.

Niedzielnej uroczystej sumie przewodniczył biskup Andrzej Siemieniewski, który poświęcił szkaplerze dla dzieci pierwszokomunijnych oraz odrestaurowany obraz patrona kościoła.

Wśród parafian uczestniczących w uroczystościach był 5-letni Michał, którego rodzice szczególnie czczą jednego z trzech archaniołów. Gdy kupowali kilka lat temu mieszkanie w okolicy, miłą niespodzianką - jak mówią - było dla nich wezwanie najbliższego kościoła. Z radością uczestniczą w życiu lokalnej wspólnoty.

Wielu rodziców przyszło do świątyni z dziećmi poprzebieranymi w anielskie stroje - był to czas prawdziwego anielskiego świętowania.

Figura z groty objawień na Gargano w tym roku przybędzie także do nowodworskiego kościoła pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu.

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama