Nowy numer 25/2018 Archiwum

Niosą ogień Króla

Członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej w swoje patronalne święto spotkali się w parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu.

W czasach demokracji, społeczeństwa obywatelskiego mówić o Królu? - pytał ks. Marian Biskup, asystent kościelny archidiecezjalnej AK, podczas Mszy św. odprawionej pod przewodnictwem ks. Janusza Prejznera. - Jezu Chryste, czy Ty jesteś Królem? Czy mam Cię potraktować poważnie, po królewsku, czy Twoje panowanie to nie retoryka? - pytał dalej.

I ukazał królewski majestat Chrystusa, zapowiedziany w Zwiastowaniu, potwierdzany przez całe Jego późniejsze życie. Choć zamiast złotej korony otrzymał cierniową, zamiast berła - gwoździe, a zamiast sług otaczał go tłum szyderców, jest prawdziwym królem, triumfującym Zwycięzcą i sędzią. Gdy wpatrujemy się w Jego serce poznajemy królewską moc miłości samego Boga.

- To królestwo nie jest z tego świata, ale jest dla świata - podkreślał ks. M. Biskup.

Poczty sztandarowe z różnych stron archidiecezji   Poczty sztandarowe z różnych stron archidiecezji Agata Combik /Foto Gość Uczestnicy Mszy św. odnowili Akt Poświęcenia Akcji Katolickiej Chrystusowi Królowi. „Jeżeli możemy pracować dla Akcji Katolickiej, to ma to być dla Ciebie, który użyczysz nam ognia Swego Serca, którego światło rozprasza ciemności, a ciepło życie daje...” - mówili.

W programie spotkania znalazł się czas na spotkanie przy stole oraz koncert pieśni patriotycznych i lwowskich w wykonaniu Alicji Baranowskiej.

Prezes archidiecezjalnej AK, Eugeniusz Kaźmierczak, podkreśla, że Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to dla członków Akcji (podobnie jak dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży) niezwykle ważny dzień.

Tym razem na obchody święta patronalnego z różnych stron archidiecezji przyjechało ok. 100 osób.

Obecnie w naszej archidiecezji zarejestrowane są 64 oddziały AK.

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma