Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nowe miejsce adoracji

Abp Józef Kupny 29 listopada o godz. 18 będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi homilię w parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy (przy ul. Wileńskiej). Na zakończenie Eucharystii poświęci ołtarz oraz kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wspólnota oleśnicka wkracza w Adwent z postanowieniem trwania na modlitwie przy stale wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Każdy może czuć się zaproszony, by przygotować się do świąt poprzez osobistą adorację. Spotkanie z Chrystusem ułatwić może fakt, że ołtarz jest przepięknym dziełem sztuki.

Wykonał go w swojej pracowni pan Mariusz Drapikowski z Gdańska, autor m.in. ołtarza "Gwiazda Kazachstanu", który gościł 2 lata temu we Wrocławiu.

Wyglądem przypomina ołtarz przygotowany w tej samej pracownik dla bazyliki Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro na Wybrzeży Kości Słoniowej (poza małymi detalami jest niemal identyczny) . W centrum znajduje się Eucharystia, którą obejmuje Matka Boża, wskazując na Jezusa. Cała scena wpleciona jest w Całun Turyński. Ołtarz został wykonany w szkle kryształowym.

______________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma