Nowy numer 48/2020 Archiwum

Darmowa terapia

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Dolnego Śląska finansuje 10 miejsc w Klinice Terapii Uzależnień "Nadzieja" w Siedlcu koło Wrocławia.

- Dla osoby uzależnionej podjęcie decyzji o leczeniu to moment przełomowy. Motywacja jest podstawą terapii, dlatego leczenie trzeba podjąć jak najszybciej - mówi Sylwia Dereń, terapeutka z Kliniki Nadzieja. - W ośrodkach publicznych często jest to niemożliwe, gdyż na terapię trzeba czekać nawet 2-3 miesiące.

Dane przedstawione Dolnośląskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na lata 2013 - 2016 nie są optymistyczne. Ok. 60 tys. osób z Dolnego Śląska jest uzależnionych, a prognozy wskazują, że ta liczba będzie rosła.

Na przeciwko potrzebom wyszła Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Dolnego Śląska, która finansuje 10 miejsc na darmową terapię. W ten sposób chce pomóc dzieciom poszkodowanym przez uzależnienie rodziców. - Czekamy na zgłoszenia od osób dorosłych posiadających dzieci. W trakcie terapii nie tylko leczymy z uzależnień, ale naprawiamy także relacje rodzinne. One są podstawą życia bez używek - zachęca S. Dereń. Program terapii w Klinice "Nadzieja" trwa miesiąc. Obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe, a także wsparcie dla rodziny osoby uzależnionej.

Jak wygląda leczenie? - Zawsze szukamy mocnych stron osoby uzależnionej. Z naszych doświadczeń wynika, że w ten sposób łatwiej zbudować konstruktywne sposoby radzenia sobie z emocjami. A każde uzależnienie to choroba emocji - wyjaśnia terapeutka.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

______________

 

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama