Nowy numer 47/2022 Archiwum

Mila dla hospicjum

Rozpoczęła się aukcja charytatywna, na której wystawiono piłkę, koszulkę, a nawet buty zawodnika Śląska Wrocław i reprezentacji Polski. Sebastian Mila zaskoczył wszystkich, przekazując dodatkowo w ostatniej chwili koszulkę, w której zagrał w meczu z Gruzją. Pieniądze pozyskane z licytacji zostaną przekazane na rzecz Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci".

W piątek w Magnolia Park Sebastian Mila zainaugurował wielką akcję charytatywną na rzecz Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci". Pod młotek poszła koszulka, w której zawodnik rozgrywał swoje mecze, jego buty piłkarskie, a także piłka z autografami zawodników Śląska Wrocław. Jak zapowiedział podczas spotkania z fanami, do aukcji za kilka dni dołączy koszulka reprezentacji Polski z meczu z Gruzją.

- To bezcenne uczucie, gdy dostrzegamy, jak wiele osób chce wziąć udział w tak szczytnej akcji - mówi Sebastian Mila. ­- Cieszy mnie każda chwila, w której mogę pomóc mojej rodzinie, za jaką uważam podopiecznych i pracowników fundacji. To oni są prawdziwymi bohaterami. Dzięki ich odwadze oraz zaangażowaniu zwykłych ludzi jestem pewien, że wszyscy gramy w jednym zespole - mówił podczas spotkania.

Licytacja już się rozpoczęła w serwisie Allegro i potrwa do 22 grudnia. - Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób weźmie udział w licytacji. Jedno jest pewne. Ktoś otrzyma w tym roku na gwiazdkę wyjątkowy prezent. Dostaną go także dzieci, dla których każda złotówka jest na wagę złota - mówił Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. Zebrane pieniądze wesprą codzienną działalność hospicjum: leczenie, rehabilitację, wsparcie psychologiczne dla podopiecznych fundacji oraz ich rodzin.

- Hospicjum utrzymuje się głównie z darowizn, dlatego liczy się dla nas każda pomoc - mówi Beata Hernik-Janiszewska z fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci". - Akcje specjalne, jak rozpoczęta właśnie licytacja, mają szczególne znaczenie, ponieważ niosą ze sobą dużo pozytywnej energii.

Sebastian Mila od lat jest ambasadorem fundacji, która pod swoją opieką ma 280 podopiecznych - dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy