Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Ratuszu bez zmian

Sondaże powyborcze wskazują na zwycięstwo Rafała Dutkiewicza. Jego przewaga nad kontrkandydatką popieraną przez PiS Mirosławą Stachowiak Różecką jest jednak niewielka.

Według sondażu przeprowadzonego przez IPSOS, obecny prezydent Wrocławia uzyskał 52,7 proc. poparcia, natomiast Mirosławę Stachowiak-Różecką wskazało 47,3 proc. wyborców.

- Bardzo dziękuję wszystkim tutaj obecnym. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wrocławianom i poproszę o oklaski dla nich - rozpoczął swoją przemowę tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników Dutkiewicz. - Chciałem bardzo serdecznie pogratulować pani Mirosławie Stachowiak-Różeckiej, kandydatce Prawa i Sprawiedliwości, znakomitego wyniku.

Nowy stary prezydent stwierdził, że Wrocław jest w tej chwili podzielony. - Najbliższe cztery lata muszą służyć temu, aby skleić Wrocław, aby przeciągnąć wrocławian na jasną stronę mocy - dodał. - Zrobiłem bardzo wiele dobrych rzeczy dla Wrocławia, czasem zachowywałem się niewłaściwie i wyborcy, jak sądzę, pamiętają o jednym i o drugim.

R. Dutkiewicz przypomniał, że popierający go politycy są w trakcie realizacji nowego projektu politycznego (Dutkiewicz z Platformą, przyp. red.). Przekonywał, że przy pomocy ich wszystkich i przy pomocy wrocławian chciałby pokazać, że przed Wrocławiem otwierają się nowe horyzonty.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Rafał Dutkiewicz nie chciał komentować swojego wyniku wyborczego podkreślając, że są tylko sondażowe i na ich potwierdzenie trzeba poczekać. Tłumacząc swoje słowa o "przeciąganiu wrocławian na jasną stronę mocy" mówił o sklejaniu mieszkańców miasta wokół pozytywnych programów. - Trzeba naładować Wrocław dobrą energią, trzeba budować kapitał społeczny, że retoryka powinna być bardzo bliska ludziom i pozytywna - mówił. Zapytany, czy nie boi się obudzić jutro we Wrocławiu Mirosławy Stachowiak-Różeckiej - zasugerowano, że tak mała różnica w sondażach może zmienić się w realnym wyniku na niekorzyść Dutkiewicza - odpowiedział, że patrzy na sondaż z optymizmem. Zaznaczył również, że Wrocław nie jest ani jego, ani jego kontrkandydatki, ale mieszkańców.

Oto pierwsze przemówienie prezydenta Dutkiewicza po ogłoszeniu sondażowych wyników:

Przemówienie R. Dutkiewicza po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów 2014
Karol Białkowski

Relacja ze sztabu kandydatki PiS, Mirosławy Stachowiak-Różeckiej dostępna TUTAJ.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama