GN 48/2020 Archiwum

Podwójna dawka

180 osób wzięło udział w warsztatach i rekolekcjach adwentowych organizowanych przy klasztorze ojców dominikanów we Wrocławiu.

Warsztaty odbyły się już po raz dziesiąty, a od kilku lat są połączone z rekolekcjami adwentowymi.

- To dla nas ogromna radość, bo nasza propozycja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - mówi Katarzyna Młynarska, jedna organizatorek i prowadzących zajęcia muzyczne.

Warto dodać, że wśród osób przyjeżdżających do Wrocławia specjalnie na weekendowe spotkanie, duży procent stanowią ci, którzy biorą w nim udział po raz pierwszy. W tym roku było takich osób ok 70 proc. - To oznacza, że dobra wieść o tym, co tutaj się dzieje niesie się w Polskę.

K. Młynarska zaznacza, że jest poruszona obecnością tak wielu, którzy tworzą środowisko ludzi, którzy z pasją i oddaniem angażują się w tworzenie i wykonywanie muzyki liturgicznej na najwyższym poziomie. - Źródłem tego, że powstały warsztaty i Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne, bo trzeba mówić o nich razem, jest pasja własna i bardzo osobiste przeżywanie relacji z żywym Bogiem.. To, że w którymś momencie zaczęło się tworzyć rzeczywiście środowisko, było czymś, co przyszło do nas w drugiej kolejności - tłumaczy.

Na warsztaty 2 w 1 przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Są w różnym wieku i mają zróżnicowane umiejętności, - To jest wspaniała sprawa. Są uczestnicy bardziej doświadczeni wokalnie, ale nie są zawodowcami, a także początkujący. Tu jest okazja do dzielenie się swoimi doświadczeniami - mówi K. Młynarska.

Równolegle do warsztatów muzycznych odbywały się rekolekcje adwentowe. Wygłosił je w tym roku o. Tomasz Grabowski, który kieruje Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym. W naukach wymieniał punkty, które mają każdego z nas doprowadzić na do odrywania tajemnicy Adwentu i do zbliżenia się do Boga poprzez relacje z Nim również poprzez odkrywanie tego co nas od Niego odgradza. Podkreślał, że pracą nad sobą można wejść w bliższy związek z Jezusem.

Warsztaty poprowadzą znani w kręgach katolickich muzycy. Oprócz Katarzyny Młynarskiej byli to: s. Karen Trafankowska CSFN i o Dawid Kusz OP: Kolejna okazja do udziału w warsztatach za rok. Warto zainteresować się jednak również ofertą Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego działającego przy klasztorze oo. dominikanów we Wrocławiu.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama